شرایط اکسپرس اینتری کانادا یا مهاجرت سریع به کانادا (EXPRESS ENTRY)

افراد و خانواده ها در سرتاسر جهان می توانند از طریق سیستم مهاجرت اکسپرس انتری ظرف چند ماه به کانادا مهاجرت کنند. این سیستم که برای اولین بار در سال 2015 معرفی شد، به اصلی ترین عامل مهاجرت نیروی کار ماهر به کانادا و یکی از محبوب ترین سیستم های مهاجرتی در سطح جهان تبدیل شده است. براساس برنامه مهاجرت کانادا 2020-2022، سالانه بیش از 90،000 نفر اقامت دائم کانادا را از طریق ورود به این سیستم دریافت می کنند.

براى ورود به سیستم اکسپرس اینتری و بالاخص دریافت دعوتنامه از اداره مهاجرت کانادا ، متقاضى مى‌بایست واجد شرایط ذیل باشد:

 1. سن کمتر از سى سال
 2. میزان تحصیلات لیسانس یا بالاتر
 3. داشتن حداقل گواهى آیلتس جنرال یا معادل ۶
 4. حداقل یکسال تجربه شغلى تمام وقت مرتبط با رشته تحصیلى
 5. داشتن توانایى مالى جهت تامین مایحتاج زندگی

اکسپرس اینتری دو مرحله دارد:

ورود به داخل سیستم اکسپرس اینتری (Express Entry) به عنوان فدرال اسکیلد ورکر. (کسانی که حداقل ۶۷ امتیاز دارند)

به دست آوردن امتیاز بالاتر از ۴۰۰ در Express Entry برای دریافت اجازه ثبت پرونده اقامت دائم. اساسا برای دریافت اجازه یا دعوتنامه از اداره مهاجرت کانادا برای ثبت پرونده اقامت دائم، متقاضى مى بایست واجد شرایط خاصی باشد تا امتیاز او بالاتر از ۴۰۰ باشد.

تغییرات جدید در امتیاز‌بندى اکسپرس اینتری

 1. داشتن خواهر،برادر و همسر در کشور کانادا
 2. آشنایی و یا تسلط به زبان فرانسه
 3. داشتن قرارداد یا پیشنهاد شغلی از کانادا

از تاریخ هفتم ژوئن قانون جدیدی تصویب شد که بمنظور سهولت مهاجرت برای اشخاصی که از طریق تخصص می‌خواهند وارد کشور کانادا شوند به طوری که افراد متخصص می‌توانند در پروگرام اکسپرس اینتری امتیازات بیشتری کسب کنند.

 • افرادی که در کشور کانادا دارای خواهر و برادر بالای هجده سال و یا دارای همسری باشند که مقیم و یا سیتیزن کشور کانادا هستند، از این طریق می‌توانند ۱۵ امتیاز به مجموع امتیازات خود در پروگرام اکسپرس اینتری اضافه کنند.
 • افرادی که آگاهی و تسلط به زبان فرانسه در سطح متوسط و یا بالاتر دارند، می‌توانند ۱۵ الی ۳۰ امتیاز به مجموع امتیازات خود اضافه کنند.
 • افرادی که از کشور کانادا دارای پیشنهاد شغلی معتبر هستند می‌توانند تا ۵۰ امتیاز برای این امر کسب کرده و تا ۲۰۰ امتیاز برای مشاغل مدیریتی از این پروگرام کسب کنند.