مهاجرت به سوئد

انواع روش های مهاجرت به کشور سوئد

انواع روش های مهاجرت به کشور سوئد
به طور کلی، انواع روش های مهاجرت به کشور سوئد را می توان به صورت زیر دسته بندی کرد:

  1. مهاجرت تحصیلی(ویزای تحصیلی)
  2. مهاجرت کاری(ویزای کاری)
  3. مهاجرت از طریق سرمایه گذاریمهاجرت از طریق تحصیل

 

یکی از روش های مهاجرت به کشور سوئد، تحصیل در کشور سوئد(studyinsweden.se) است. از جمله امکانات تحصیلی بسیار خوب در کشور سوئد، زندگی در کشوری با استانداردهای بالای رفاهی، تحصیل در دانشگاه های معتبر و امکان همکاری با محققین مطرح بین المللی، تدریس دروس به زبان انگلیسی و امکان کار حین تحصیل است که موجب شده است تا دانشگاه های کشور سوئد در سال های اخیر مورد استقبال متقاضیان ایرانی قرار گیرد. در كشور سوئد كليه‌ نظام‌ آموزشی زير نظر وزارت‌ آموزش، فرهنگ‌ و علوم‌ اين‌ كشور اداره می شود. چنانچه شما قصد ادامه تحصیل در مقاطع مختلف اعم از دانشگاهی و مدرسه ای برای مدت زمان بیش از ۳ ماه را در کشور سوئد دارید، می بایست برای دریافت اجازه اقامت اقدام نمائید.

مهاجرت کاری

مجوز کار تصمیمی ست که توسط اداره کل امور مهـاجرت گرفته می شود و به یک شهروند خارجی حق می دهد که در سوئـد کارکند. قاعـده اصلی این است که درخواست شمـا برای مجـوز کار و دریـافت آن بایـد پیش از سفر شما به سوئد، انجام شده باشد. شهروندان کشورهای شمالی، اتحادیه اروپا یا یکی از کشورهای منطقه اقتصادی اروپا (EU-/EES)، سویس و نیز اعضای خانواده های آنها نیـازی به درخـواست مجـوز کار در سوئد ندارند. کسانی نیز که بیش از پنـج سـال دریک کشور دیگر اتحادیه اروپا سکونت داشته اند، نیازی به درخواست مجوز کار ندارند.

شرایط سرمایه گذاری در سوئد و مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در سوئد یکی از روش های مهاجرتی می باشد که اگر از مسیر درست آن اقدام نمایید، می تواند منجر به اقامت گردد. مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری مستلزم آگاهی از امنیت سرمایه گذاری و بستر مناسب آن برای سرمایه گذار می باشد . به همین جهت آشنایی با استانداردهای سرمایه گذاری در سوئد بسیار مهم و قابل توجه می باشد. یکی از موارد حائز اهمیت برای سرمایه گذاری در سوئد و اخذ اقامت سوئد از طریق سرمایه گذاری ، اطمینان از امنیت این کشور از نظر سیستم حقوقی، نظام قضایی و برخورد کشور سوئد در خصوص موضوع مصادره اموال با سرمایه گذار خارجی می باشد. از این رو کشور سوئد را می توان جزء کشورهایی دانست که میان سرمایه گذاران خارجی با شهروندان کشور خود تفاوتی قائل نیست. جهت اثبات این مورد درصد ریسک مصادره ( بخوانید : سلب مالکیت ) اموال خارجی ها در کشور سوئد را طی سال های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۹ بررسی شده است و بر اساس این گزارش ،ریسک مصادره اموال در سوئد برابر با عدد ۱ است که این عدد گواه این موضوع می باشد که ریسک سرمایه گذار خارجی در سوئد از نظر مصادره اموال پایین بوده و سرمایه گذار در محیط امنی سرمایه گذاری می کند . ( بد نیست بدانید که کمینه نرخ ریسک مصادره اموال = ۱ و بیشینه آن = ۷ می باشد).

 

سوئد پیشگام جهانی در خلاقیت و نوآوری با نیروی کار بسیار ماهر، آزادی برای مالکیت بین المللی و اقتصاد پایدار و با ثبات می باشد. همچنین این کشور بزرگترین بازار اسکاندیناویایی تجارت آزاد با دسترسی کامل به اتحادیه اروپا (EU)، نیروی کار ماهر و زیرساخت برتر جهانی برای تجارت می باشد. سوئد از سال 2012 استاندارد زندگی جهانی را کسب کرده است. اکنون با هم شرایط سرمایه گذاری در سوئد 2020 را مرور می کنیم:

1. نام سرمایه گذاری : سرمایه گذاری تجاری یا بیزینس
2. حداقل سرمایه گذاری : €100000 (یورو)
3. نوع ویزا : ویزای اقامت بلند مدت
4. زمان رسیدگی به درخواست :  3 هفته کاری
5. اقامت دائمی (PR) : پس از 5 سال زندگی مداوم
6. تابعیت سوئدی (SC) : پس از 5 سال زندگی با داشتن وضعیت